اکسسوری عروس

اکسسوری عروس ؛ به‌معنی لوازم جانبی عروس است، اما شاید اهمیت اکسسوری حتی در حد لباس عروس باشد . طراحان دکوراسیون، نقاشان، گرافیست‌ها، آرایش‌گران و طراحان مد می‌دانند که کوچک‌ترین عنصر می‌تواند در ظاهر کلی یک مجموعه بسیار مؤثر باشد. در همین راستا، اکسسوری‌های عروس یا همان لوازم جانبی عروس نیز تأثیری چشم‌گیر روی ظاهر عروس دارند و اگر به‌خوبی انتخاب شوند می‌توانند عروس را هرچه زیباتر کنند. در ادامه خواهیم دید که شاخص‌ترین اکسسوری‌های عروس چه مواردی هستند.

اکسسوری عروس

 

اکسسوری عروس چیست؟

عروس در لغت به خانمی گفته می‌شود که با داماد ازدواج می‌کند، اما هما‌ن‌طور که می‌دانید اغلب مواقع برای تعریف از زیبایی یک چیز در مقایسه با چیزهای دیگر از واژه‌ی «عروس» استفاده می‌کنند. این نشان می‌دهد که عروس همواره برابر با «زیبایی» است و بنابراین عروس باید سعی کند که در شب عروسی زیباترین چهره و تیپ خود را به نمایش بگذارد. به‌جز آرایش عروس و لباس عروس، اکسسوری عروس نیز در این بین نقشی اساسی دارد.

اکسسوری‌های عروس به تمامی لوازم جانبی عروس که در راستای زیباترکردن عروس به کار گرفته می‌شوند گفته می‌شود . به‌عنوان مثال ، زیورآلات یا جواهرات جزئی از اکسسوری‌های عروس هستند. اگر زیورآلات به‌درستی و متناسب با لباس و چهره‌ی عروس انتخاب شوند، قطعاً در زیباتر به‌نظر‌رسیدن عروس نقشی بسیار مثبت ایفا خواهند کرد.

اما اکسسوری‌های عروس فقط محدود به زیورآلات نیستند، در ادامه خواهیم دید که عروس به‌جز آرایش و لباس شیک، می‌تواند از چه ابزارهایی برای زیباتر به‌نظر‌رسیدن استفاده کند.

انواع اکسسوری عروس

تور و شنل

برخی لباس‌عروس‌ها از تور و شنل برخوردار هستند، اما چه لباس‌تان تور و شنل داشته باشد و چه نه، سعی کنید برای درخشش در شب عروسی از تور و شنل استفاده کنید. معمولاً از همان جایی که لباس عروس را خریداری یا اجاره می‌کنید، امکان خرید تور و شنل نیز دارید.

سعی کنید برای انتخاب تور، مدل، اندازه و رنگ لباس عروس را در نظر بگیرید و توری تهیه کنید که متناسب با لباس‌عروس‌تان است. قطعاً فروشنده‌ی تور لباس عروس می‌تواند به‌خوبی برای انتخاب تور مناسب به شما کمک کند، پس سعی کنید ابایی از پرسش از فروشنده نداشته باشید.

ساعت

ساعت هم از اکسسوری‌های عروس است و چنان‌چه به‌درستی استفاده شود، قابلیت این‌ را دارد که به‌شکلی محسوس روی زیباتر به‌نظررسیدن ظاهر عروس نقشی کلیدی ایفا کند. این اکسسوری عروس در طرح‌ها و رنگ‌های گوناگونی در دسترس است. برای انتخاب آن قطعاً باید عناصری همچون نوع لباس عروس، جثه‌ی عروس، اندازه‌ی دستان عروس، رنگ موها و رنگ آرایش عروس در نظر گرفته شوند، اما بدون‌شک مهم‌ترین عنصری که باید برای انتخاب ساعت عروس در نظر گرفته شود رنگ جواهرات است. بهتر است رنگ ساعت با رنگ جواهرات عروس هماهنگ باشد. همانطور که در بالا هم اشاره شد، جواهرات عروس از دیگر اکسسوری‌های عروس هستند و بنابراین مورد سوم ما از لیست انواع اکسسوری عروس به جواهرات عروس اختصاص دارد.

جواهرات عروس

جواهرات عروس طیف گسترده‌ای از عناصر مختلف را شامل می‌شوند، اما سلیقه‌ی عروس و داماد است که تعیین می‌کند عروس از چه مقدار جواهرات برای زیباتر به‌نظررسیدن در شب عروسی استفاده کند. انگشتر، دستبند، النگو، گوشواره، گردنبند و پیرسینگ از جمله انواع جواهرات هستند که در شب عروسی استفاده می‌شوند.

رنگ جواهرات باید با رنگ پوست عروس، رنگ لباس عروس، تِمِ آرایش عروس و البته میزان بودجه سازگاری داشته باشد. طلا، نقره، برلیان، الماس و زمرد از جمله موادی هستند که جواهرات از آن‌ها ساخته شده‌اند. چنان‌که بدیهی است، استفاده از الماس و برلیان در جواهرات قیمت آن را به‌شدت بالا می‌برد.

 دسته گل

دسته گل عروس هم از اکسسوری‌های مهم عروس است. دسته گل چنان‌چه ظاهری زیبا داشته باشد و البته با جثه و لباس عروس سازگار باشد، بسیار به چشم می‌آید و قطعاً عروس را زیباتر از قبل می‌کند.

چنان‌که گفته شد، این اکسسوری عروس باید با اندازه‌ی بدن عروس سازگار باشد. بدون‌شک عروسی که چندان قدبلند نیست نباید دسته‌گلی مرتفع به دست بگیرد، همچنین عروس قدبلند نیز نباید دسته‌گلی کوتاه در دست داشته باشد. عروس‌های لاغر هم باید دسته‌گلی باریک در دست بگیرند و عروس‌های نسبتاً چاق هم باید به‌دنبال دسته‌گل پروپیمان باشند.

تاج عروس

تاج عروس از دیرباز اکسسوری عروس بوده‌است و هنوز هم در بسیاری از فرهنگ‌های جهان عروس باید به‌هنگام ازدواج از تاج استفاده کند. خوشبختانه تاج اگر به‌درستی انتخاب شود ظاهر عروس را بسیار زیبا می‌کند. رنگ تاج بهتر است متناسب با لباس عروس و رنگ پوست او باشد. همچنین بهتر است عروس‌خانم‌هایی که صورتی باریک و کوچک دارند، از تاج‌های کوچک استفاده کنند و در عوض خانم‌هایی که صورتی کشیده و عریض دارند اصلاً به‌سراغ تاج‌های کوچک نروند.

 دستبند گل

برخی از عروس‌خانم‌ها برای زیباترکردن خود از دستبند گل استفاده می‌کنند. دستبند گل در گل‌فروشی‌ها قابل‌سفارش است. سعی کنید شما هم از آن نگذرید و در شب عروسی‌تان یک دستبند گل زیبا و چشم‌گیر به دست داشته باشید.

عطر و ادکلن

زیبا بودن فقط چشمی نیست، گاهی باید زیبایی را به مشام دیگران هم رساند. عطر و ادکلن در این راه بسیار به کار می‌آیند. قطعاً انتخاب عطر یا ادکلن برای عروس هیچ معیاری نمی‌تواند داشته باشد جز سلیقه‌ی عروس و داماد. ببینید از عطر کدام ادوتویلت یا ادوپرفیوم خوش‌تان می‌آید، کدام محصول می‌تواند رایحه‌ی خوش شما را در مراسم بپیچاند، همان می‌تواند بهترین گزینه برای شما در شب عروسی باشد.

اکسسوری عقد و عروسی

عقد و عروسی از مراسم های خاصی است که سال ها به یاد می ماند و همیشه می توانید فیلم آن را تماشا کنید. در این شب عروس و داماد به زیبایی می درخشند. بنابراین باید بهترین اکسسوری و لباس عروس را استفاده کنید.

اکسسوری عقد و عروسی
اکسسوری عقد و عروسی

برای اکسسوری های عقد بستگی به نوع و مکان برگزاری جشن شما را دارد. اگر داخل محضر باشد مسلما مانتو، پیراهن و یا کت عروس جایگزین پیراهن های مراسم عروسی و شنل می شوند و باید لباسی انتخاب کنید که علاوه بر خاص بودن در آن به زیبایی بدرخشید.

برای مراسم عقد محضری به جای تاج عروس از حلقه های گل مخصوص برای سر عروس استفاده کنید. برای جشن ها عروس خانم ها از تاج هایی استفاده کنید که با رنگ لباس تان هماهنگ باشد و به سر و چهره ی شما بیایند و تاج حتما خودش را نشان بدهد. از تاج های کوچک استفاده نکنید که بین موها شما مخفی شوند.

در مراسم های عقد و عروسی، عروس خانم ها دسته گل باید در دست داشته باشند تنها تفاوتی که است برای مراسم عقد در محضر دسته گل ساده تر و کوچکتر زیباتر است. ساعت و طلا و جواهرات هم از اکسسوری های عروس است که در کنار لباس عروس جلوه ای خاص به عروس می دهند. رنگ ساعت را با طلا و جواهرات عروس ست کنید.

برای اکسسوری مراسم عقد، از کله قندهای کوچک استفاده کنید. این کله قندهای کوچک را می توانید یادگاری نگه دارید بنابراین از کله قندهای شیک استفاده کنید. می توانید به سلیقه ی خوتان آن ها را تزیین کنید.

لوازم سفره عقد و جای حلقه ها و … از اکسسوری های مراسم عقد هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *