تیشرت ساقدوش

 تیشرت ساقدوش ؛ امروزه به دلیل تغییرات زیادی که صنعت مد و فشن با آن مواجه بوده است مدل لباس ساقدوش عروس نیز دچار تغییرات زیادی شده است. در گذشته ساقدوش‌ها معمولاً همگی لباس‌های یک شکل و یک رنگ می‌پوشیدند که شبیه به لباس عروس بود. اما امروزه اوضاع فرق کرده است و دلیلی ندارد که شما این کار را انجام دهید. زیرا اینکه شما به عنوان یکی از ساقدوشان عروس در جشن لباس متفاوتی نسبت به بقیه بپوشید چیز عجیبی نیست.

با توجه به تغییر و تحولات صنعت مد در رابطه با لباس ساقدوش عروس ما قصد داریم تا در این مقاله نکات و ویژگی های لباسی که ساقدوشان عروس می‌توانند بپوشند را برایتان عنوان کنیم. در واقع شما با مطالعه این مقاله به خوبی می‌توانید در زمان انتخاب لباس مناسب برای ساقدوش عروس یک انتخاب بی نظیر داشته باشید. بنابراین توصیه می‌کنیم که در این مقاله همراه ما باشید .

ساقدوش ها بخش خاصی از هر جشن عروسی هستند ، اما حال ساقدوش کیست؟ ساقدوش به طور سنتی خدمتگزار عروس و داماد در روز ویژه او هستند. عروس و داماد به طور سنتی نزدیکترین دوستان و بستگان خود را برای ساقدوش خود انتخاب می کند – چند نفر منتخب وظیفه دارند افتخار خاصی را در حمایت از او در طول برنامه ریزی عروسی داشته باشند و به هر اتفاق عروسی انرژی مثبت اضافه کنند. ممکن است از آن ها برای اتفاق های سرگرم کننده و بازی استفاده شود، اما نقش خود را به عنوان یک ساقدوش جدی بگیرید – شما به یکی از بهترین دوستان خود کمک می کنید تا از روزی استرس زا ، پر از فشار و اعصاب و روان برنامه ریزی کرده و در عین حال خودتان هم از آن لذت ببرید. در اینجا خلاصه ای از مسئولیت ها و انتظارات داماد شما آمده است.

عروس خانم و آقا داماد : ابتدا باید بدونید ساقدوش کیست و اصلا چرا می خواهید ساقدوش داشته باشید . ساقدوش بودن و یا ساقدوش داشتن فقط به منزله پوشیدن لباس های یکدست نیست !! اگر قرار است ساقدوش باشید ، یا ساقدوش برایتان باشند ، باید دقیقا بدانید چه کار هایی انجام دهند .

تیشرت ساقدوش
تیشرت ساقدوش

به عنوان ساقدوش عروس بهتر است لباس‌هایی هم اندازه تهیه کنید

اگر قرار است ساقدوش عروس باشید اما تمایلی ندارید که مانند سایر ساقدوش‌ها لباس بپوشید، ایرادی ندارد. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که لباسی که انتخاب می‌کنید طول یکسان و مشابهی با لباس سایر ساقدوش‌ها داشته باشد.

 متفاوت بودن در دو آیتم

 پیشنهاد ما برای افرادی که به عنوان ساقدوش عروس قرار است در یک مراسم عروسی حضور پیدا کنند این است که فقط در دو آیتم نسبت به یکدیگر متفاوت باشند. مثلاً در رنگ لباس و یا اکسسوری که استفاده می‌کنند این تفاوت را نشان دهند. سایر موارد مانند جنس پارچه، لباس مدل آن و… بهتر است که مشابه سایر ساقدوش ها باشد. اما اگر شما قصد دارید که از مدل یا جنس پارچه متفاوتی برای لباس خود استفاده کنید بهتر است که دو آیتم رنگ یا اکسسوری را مشابه سایر ساقدوش‌ها انتخاب نمایید.

 توصیه می‌کنیم که از آیتم‌های متفاوت زیادی استفاده نکنید. زیرا با این کار باعث می‌شوید که هم خود و هم دیگران را دچار گیجی کنید.

استفاده از سایه رنگ‌ها

 امروزه برخلاف سال‌های گذشته که تمام ساقدوشها لباسی یکرنگ و یک مدل به تن می‌کردند، پوشیدن و استفاده کردن از رنگ‌های مختلف به وسیله ساقدوش‌ها خیلی رایج و متداول شده است. اما باید به این نکته نیز توجه کرد پارچه‌هایی که برای لباس مورد استفاده قرار میگیرند، در برابر نور خورشید و یا نور مصنوعی طیف متفاوتی از رنگ را ایجاد نکند. تنها راهی که می‌توان جلوی این تفاوت را گرفت امتحان کردن پارچه است. در نتیجه قبل از اینکه لباسی را بخرید بهتر است که آن را زیر نور طبیعی و مصنوعی چک کنید تا ببینید که آیا طیف متفاوتی از رنگ را نشان می‌دهند یا خیر.

 نگذارید ساقدوش‌ها تنهایی خرید کنند

 اگر شما عروس هستید و به عنوان مثال با شش نفر از دوستان خود به عنوان ساقدوش برای عروسی هماهنگ کرده‌اید اگر هر کدام از آنها بخواهند به تنهایی به خرید بروند و لباسی را برای خود انتخاب کنند جز ناهماهنگی و به هم ریختگی در روز عروسی خود چیزی نمی‌بینید. تصور کنید رنگی که شما برای لباس ساقدوش در نظر گرفته اید آبی اقیانوسی است. هر کدام از ساقدوش‌های شما به تنهایی لباس‌های خود را خریده و آماده کردند و شما در روز عروسی خود با شش مدل لباس مختلف که از نظر رنگ و جنس پارچه متفاوت هستند مواجه خواهید شد. این موضوع علاوه بر اینکه در هارمونی رنگ مورد نظر شما برای ساقدوش‌هایتان اثر می‌گذارد، موجب خراب شدن عکس‌های عروسی شما نیز می‌شود.

 حق انتخاب را از ساقدوش‌هایتان بگیرید

 قبل از اینکه ساقدوش‌های خود را انتخاب کنید بهتر است که مدل لباس یا رنگ مورد نظر خود را انتخاب نمایید. بعد از آن از آنها بخواهید تا از بین رنگهایی که انتخاب کرده‌اید رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کنند. در این صورت شما می‌توانید به راحتی ساقدوش‌های خود را هماهنگ کنید و در سریعترین زمان ممکن به یک جمع بندی برای مدل لباس ساقدوش‌ها برسید.

نکته پایانی در رابطه با لباس ساقدوش عروس

 در زمان انتخاب لباس ساقدوش عروس هیچ وقت به این موضوع فکر نکنید که آیا این لباس برای مراسم‌های دیگری قابل استفاده است یا خیر. زیرا این فکر انتخاب‌های شما را محدود خواهد کرد.

چرا ساقدوش ها در عروسی مثل هم لباس می پوشند؟

ساقدوش ها در عروسی لباسهای ست شده و یکسان بر تن می‌کنند و در کنار عروس و داماد حضور دارند که این امری عادی برای همۀ ما هست اما آیا تا به حال فکر کرده‌اید که چرا؟ اگر تا به حال از شما خواهش شده باشد تا در یک عروسی شرکت کنید یا اگر تا به حال در یک عروسی شرکت کرده‌اید یا یک عروسی را در تلویزیون, در سینما یا عکسی از یک عروسی را دیده باشید احتمالاً دقت کرده‌اید که همه ی ی ساقدوش ها, لباسهای یک شکل پوشیده اند. در حالیکه به لحاظ تعریفی, گفته شده هست که لباسهای ساقدوش ها خوفناک اند اما همه ی وقت این موضوع صحت ندارد. قرن هاست که ساقدوش ها, لباسهای مشابهی پوشیده اند تا کنار دوست یا عضو خانواده شان, در خاص ترین روز زندگی شان بایستند.

ساقدوش

اخیرا انتخاب لباس ساقدوش به سمت مخالفی گرایش پیدا کرده هست و عروس ها و ساقدوش ها, رنگ لباسشان را باهم ترکیب و ست می‌کنند و سبک هایی را انتخاب میکنند تا برای مهمانی عروسی رویایی شان, یک جلوه ی بصری کاملی ایجاد کند. به هر حال این سنت قدیمی از کجا نشات گرفته هست؟

و چرا برخی از عروس ها, لباسهای مشابهی برای ساقدوش شان در این روز انتخاب میکنند؟ علت این موضوع می تواند به دلیل خرافاتی مثل اذیت ارواح شیطانی تا حفاظت از عروس در مقابل ربایندگان و به دلیل عرف بوجود آمده از عروسی های سلطنتی تا ایجاد انسجام و یکدستی باشد و دلایل بسیاری برای پوشیدن لباس نمونه توسط همه ی ی ساقدوش ها چه در قبل و چه در حال وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *