ربدوشامبر چیست ؟

اگر در مورد استایل زیبا و جذاب کنجکاو باشید ، حتما نام انواع روبدوشامبر یا روبدوشامب (Robe) را شنیده اید ! اما این سبک زیبا و جذاب از لباس خواب چیست ؟! یکی از محبوب ترین مدل های لباس خواب ؛ روبدوشامبر است که جایگاه ویژه ای در صنعت مد و پوشاک دارد . حتما نمونه های این تن پوش زیبا را در فیلم ها و بر تن سوپر استار ها و افراد لاکچری دیده اید .  بدون شک، بعد از خواندن ویژگی های این سبک زیبا از لباس خواب و لباس شب ؛ شما هم مانند تمام زنان و مردان خاص و شیک پوش ، عاشق آن خواهید شد و با استفاده از دانسته هایتان ، بهترین مدل روبدشامبر را انتخاب و یا از فروشگاه های معتبری مانند گلوریا ، خریداری خواهید کرد .

جالب است بدانید که ریشه کلمه “روبدوشامبر” از کشور فرانسه آمده و صنعت مد و زیبایی ، طی داستانی جذاب به طراحی و گسترش روبدوشامبر پرداخت است .

ربدوشامبر چیست ؟

روبدوشامبر(robe)؛ در اصل کلمه ای فرانسوی ، به معنای لباس خانه می‌باشد ، که در ایران ممکن است ربدوشامب ، روب و یا ربدوشامبر هم تلفظ شود . همانطور که از نام این سبک شیک از لباس خواب پیداست ، روبدوشامبر ؛ لباسی است که در خانه و بر روی دیگر لباس ها پوشیده می‌شود. Robe؛ لباسی جلو باز و گشاد است که با کمربند ساتن ابریشم و معمولا همجنس لباس ، بسته می شود .

همانطور که از نامش پیداست ، روبدوشامبر لباسی است که در خانه و بر روی دیگر لباس ها مانند پیژامه  پوشیده می شود . و تفاوت آن با لباس خواب این است که کسی با روبدوشامبر به تخت خواب نمی رود  و اصلا انواع روبدوشامبر کاربردی برای خواب ندارد  .

لباس خواب ها، به طور معمول در خانه پوشیده می‌شوند. این لباس ها ممکن است برای گرما، به عنوان پوششی مناسب برای لباس شب هنگام نبودن در رختخواب، یا به عنوان نوعی لباس زیر استفاده شود . سبک زیبایی از لباس آراسته و شیک ، که حتی می‌توانیم در مهمانی بپوشیم یا در خانه ، از زیبایی و راحتی آن کمال لذت را ببریم . برای مشاهده و خرید جدیدترین انواع مدل روبدشامبر به این بخش از فروشگاه گلوریا مراجعه بفرمایید . از این لباس زیبا ؛ به عنوان عضو اساسی و اصلی از لباس خواب و لباس شب هم یاد می شود .

روبدوشامبر
روبدوشامبر

 

کاربرد روبدوشامبر

 • استفاده از روبدوشامبر بر روی حالت روحی شما تاثیرات خوبی خواهد گذاشت . همه ما چیز هایی در رابطه با روانشناسی رنگ ها شنیده ایم   و نمی توان تاثیر رنگ ها بر روی روحیه مان را انکار کرد . خرید روبدوشامبری با رنگ های شاد و زنده می تواند  تاثیر بسیار خوبی بر روی روحیه شما داشته باشد .
 • علاوه بر این که خانم ها باید به شیکی لباس های داخل خانه یا لباس راحتی خود اهمیت بدهند  و در خانه هم جذاب بگردند . آقایان هم باید به پوشش در خانه خود توجه کنند  و سعی کنند در خانه از لباس هایی استفاده کنند که علاوه بر ایجاد حس راحتی به خوش فرمی اندام آن ها نیز کمک کند . روبدوشامبرها به ویژه روبدوشامبر مردانه پوششی است که می تواند تاثیر بسیار خوبی در خوش فرم نشان دادن اندام مردانه داشته باشد  و بسیاری از برجستگی های بد فرم  شکم و پهلوها را پوشش دهد  و به افزایش جذابیت ظاهری مردان در چشم زنان کمک کند .
 • از کاربردهای دیگر روبدوشامبرها به عنوان پوششی گرم در خانه است . در واقع روبدوشامبر به عنوان یک رویه لباس می تواند به جای  سوییشرت  ،  کاپشن و ..  بهترین پوشش برای گرم ماندن بدن در خانه  باشد .

حالا خودتان انتخاب کنید . که در یک روز سرد در خانه ،  تر جیح می دهید . از کاپشن و سویشرت استفاده کنید ؟ یا از روبدوشامبر با پارچه گرم استفاده کنید ؟

باید بگوییم روبدوشامبر در تن بسیار راحت تر از بقیه لباس هاست و اگر می خواهید ضمن گرم شدن  ، راحت هم باشید . بهترین گزینه تهیه و استفاده از یک روبدوشامبر است .

 1. همین طور  استفاده از نوع روبدوشامبر نخی یا پنبه ای در خانه به عنوان  پوششی خنک ، راحت و  ایده آل برای فصول گرم سال کاربردی است .
 2. در نهایت روبدوشامبر را به عنوان البسه ای زینتی ، جذاب اما بسیار راحت  نیز می توان استفاده نمود .
کاربرد روبدوشامبر
کاربرد روبدوشامبر

 انواع روبدوشامبر

روبدوشامبرهای زنانه

روبدوشامبر زنانه : پوششی جهت استفاده خانم ها در خانه در جنس های مختلف ساتن ، ابریشمی ، پنبه ای ، حوله ای و غیره در تنوع بالایی از رنگ و طرح  با سایز قد کوتاه ، متوسط و بلند با بندی دور کمر برای بستن روبدوشامبر طراحی و تولید شده اند .

اصولا روبدوشامبرها دارای طراحی های شبیه هم هستند . و تفاوت مدل های آن ها در جنس پارچه ، رنگ و طرح های پارچه روبدوشامبر است .

در این میان روبدوشامبر حوله ای که به روبدوشامبر عروس هم معروف است . از پرطرفدارترین و کاربردی ترین روبدوشامبرهای زنانه است .

روبدوشامبر حوله ای زنانه:

 از جنس حوله ای معمولا با کلاه  ، جهت استفاده بعد از یک حمام برای خشک شدن  و گرم ماندن بدن بسیار کاربردی است . این مدل از روبدوشامبرهای حوله ای به عنوان روبدوشامبر عروس از  جمله خریدهای ضروری عروس خانم ها قبل ازدواج می باشد  .

روبدوشامبرهای مردانه:

پوششی جهت استفاده مردان در خانه است . که در تنوع بالایی مانند روبدوشامبر مردانه ابریشمی ، روبدوشامبر مردانه ساتن ، روبدوشامبر حوله ای مردانه و غیره در تنوع رنگ و طرح پارچه  با بندی دور کمر برای بستن روبدوشامبر ، طراحی و تولید شده اند .

روبدوشامبر حوله ای مردانه:

 نیز که به روبدوشامبر داماد هم شناخته می شود . دارای کلاه است . و برای خشک کردن و گرم نگاه داشتن بدن بعد از استحمام آقایان بسیار کاربرد دارد .

درآخر می توان گفت . با توجه به تنوع کم در تولید انواع مدل لباس راحتی مردانه  ،  پوششی مانند روبدوشامبرهای مردانه می تواند نقش به سزایی برای شکیل کردن ، ایجاد تنوع در  لباس های خانگی مردانه و همین طور خوش فرم کردن اندام مردان و افزایش جذابیت اندام مردان  داشته باشند .

همین طور بر خلاف سایر لباس های راحتی مردانه ، روبدوشامبرهای مردانه دارای تنوعی خوب در جنس پارچه مانند روبدوشامبر مردانه ساتن ، روبدوشامبر مردانه ابریشمی ، روبدوشامبر مردانه نخی یا پنبه ای و غیره … همین طور گوناگونی زیاد در رنگ و طرح پارچه  طراحی و تولید شده اند .

انواع جنس روبدوشامبر

روبدوشامبر ها معمولاً از سه جنس ساتن و نخی و حریر تولید می شوند. هر کدام از این نوع پارچه ها ، سبک و مدل خاصی به روب شما میدهد و زیبای خاص خود را در پی دارد .
در اینجا انواع جنس روبدوشامبر را همراه با شرح تک به تک مشاهده می کنید :

روبدوشامبر جنس ساتن

ساتن پارچه ای براق و نرم است. معمولا ساتن با یک سطح نرم و براق از یک طرف و یک سطح کدر تر در طرف دیگر مشخص می شود.

قدمت ربدوشامبر ساتن؛ به چین قرون وسطایی بر می گردد، جایی که این ماده منحصراً با ابریشم ساخته می‌شد . این مدل از انواع پارچه؛ در شهر بندری کوانژو چین آغاز شد که در عربی قرون وسطی به آن زایتون می گفتند و از این رو امروزه ساتن نامیده می شود. پارچه و تکنیک های بافت هر دو از جاده ابریشم عبور کرده و به طور گسترده در سراسر خاور میانه تولید می شود.
ایتالیا اولین کشور غربی بود که در قرن دوازدهم ساتن تولید کرد و در قرن چهاردهم در سراسر اروپا محبوب شد .

ویژگی روبدوشامبر ساتن:

 1. زیبا و جذاب
 2. وزن کم و بسیار سبک
 3. براق و دلربایی پارچه
 4. لوکس ترین نوع پارچه برای لباس خواب؛ ساتن ابریشم است
 5. قیمت مقرون به صرفه و اقتصادی
 6. لَختی زیاد و جذاب روبدوشامب ساتن
 7. کیفیت بسیار بالا
روبدوشامبر ساتن
روبدوشامبر ساتن

 

روبدوشامبر نخی

پارچه نخی محبوب است، زیرا مراقبت از آن راحت است. پنبه، به راحتی تمیز میشود و میتوان آن را شستشو داد یا خشک و تمیز کرد. روبدوشامبر های نخی؛ در برابر دمای بالای آب مقاومت میکنند، اما در معرض جمع شدن و حتی چروک شدن هستند .
روبدوشامبر های نخی ؛ دارای ویژگی های جذابی مانند تنفس پذیری لباس هستند . این پارچه به دلیل منافذ زیاد در خود ، جریان هوا را به خوبی از خود عبور می دهد . در عین سبکی از استحکام بالایی نیز برخوردار است . اما پارچه نخی ؛ گزینه مناسبی برای تولید روبدوشامبر نیست . ویژگی مهم این مدل از لباس خواب ، یعنی لَختی و آزادی لباس با وجود پارچه نخی امکان پذیر نیست ، برای همین در تولید این سبک از لباس خواب از آن استفاده نمی کنند .

روبدوشامبر حریر

این جنس از روبدوشامب ها ؛ در واقع ماهیت فانتزی دارند . ویژگی بارز این جنس لباس ؛ بدن نما بودن آن است ، به صورتی که بیشتر از روی لباس زیر، ست شورت و سوتین و لباس خواب های کاستوم یا فانتزی پوشیده میشود . روبدوشامبر حریر ؛ برای استفاده روزمره مناسب نیست ، چرا که حالت لیز و نازکی داشته و به راحتی بر روی بدن نمی ایستد . پارچه حریر ؛ برای فصل های سرد مانند پاییز و زمستان به هیچ وجه مناسب نیستند و نسبت به انواع دیگر روبدوشامبر ها ، طرفداران کمتری داشته و بیشتر جنبه تزیینی دارند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *