لباس سلطنتی

لباس سلطنتی ؛ این روزها اخبار جنجالی بسیار زیادی از خانواده‌ی سلطنتی به گوش می‌خورد و نظر عده‌ی زیادی را به خود جلب کرده است . از عروسی‌های مجلل و تشریفاتی تا گرفتن لقب دوشس شاید یکی از آرزوهایی باشد که امروزه اکثر دختران جوان به آن فکر می‌کنند . از ازدواج شاهزاده هری و مگان مارکل گرفته تا اخبار خانواده‌ی دوست داشتنی شاهزاده ویلیام و کیت میدلتون همگی به موضوعات بسیار جذابی تبدیل شده‌اند که این روزها اکثر مردم با علاقه و اشتیاق بسیار به دنبال کردن آن می‌پردازند. اما سئوالی که در این باره به میان می‌آید این است که آیا همه‌چیز به همین لقب‌های هیجان انگیز منتهی می‌شود ؟

جالب است بدانید که برای تک تک اعضای این خانواده قوانین و وظایفی طرح شده است و این قوانین به قدری سفت و سخت هستند که تمامی ابعاد حتی لباس پوشیدن آن‌ها را نیز در بر گرفته است و خانم‌های این خانواده همواره هنگام گرفتن لقب عضو سلطنتی باید تمامی این قوانین را دانسته و به تک تک آن‌ها احترام بگذارند و رعایت کنند. همانطور که قسمتی از این خاندان را تشکیل دادن ممکن است بسیار هیجان انگیز به نظر برسد ، اما سنت‌ها، قوانین و شرایط خاص به خود را نیز به دنبال دارد. در ادامه سعی کرده‌ایم تا ۱۰ مورد از عجیب‌‌ترین قوانینی که برای ظاهر و لباس پوشیدن بانوان این خاندان وضع شده است را با همراهان بپوش‌رو مرور کنیم پس با ادامه‌ی این مقاله ما را همراهی کنید.

لباس سلطنتی
لباس سلطنتی

ملکه الیزابت پوشیدن پیراهن و دامن را به شلوار ترجیح می‌دهد

همانطور که می‌دانید مگان (Meghan) عروس جدید این خاندان خیلی از این قانون تبعیت نمی‌کند و وی بارها شلوار پوشیدن را به دامن و پیراهن ارجحیت داده است . برای مثال در تصویر زیر مگان را به همراه پرنس هری مشاهده می‌کنید که کت و شلوار مشکی از برند ژیواشی (Givenchy) را هنگام بازدید از ایرلند در ماه ژولای پوشیده است اما این در حالیست که ملکه الیزابت اولویت را به پوشیدن دامن و پیراهن داده است . با این وجود بارها مگان را با استایل‌های متفاوتی که با شلوار ست می‌شدند ، دیده‌ایم . اما اخباری که اخیرا شایعه شده حاکی از اصرار پرنس هری برای حفظ این سنت و همچنین آماده کردن لباس‌های رسمی برای وی از برند  Stella McCartney برای تور سلطنتی آینده به استرالیاست . البته این موضوع به خاطر این‌که در گذشته توسط پرنسس دایانا هم زیر پا گذاشته شده بود و وی استایل اعلیحضرت و سلطنتی را دوست نداشت ،  تاکنون کاملا ممنوع نشده است .

لباس‌هایی که عروس‌های این خانواده به تن می‌کنند به تائیدیه‌ی ملکه احتیاج دارد!

یکی از سنت‌های خاص و عجیبی که در این خانواده وجود دارد این است که ملکه باید حتما لباس نهایی عروسی سلطنتی را مورد تائید خود قرار دهد. ظاهرا ملکه الیزابت (Queen Elizabeth) باید در سال ۲۰۱۱ لباس عروسی کیت میدلتون (Kate Middleton) که از برند Alexander McQueen بوده را حتما مورد تائید نهایی قرار می‌داد. البته ناگفته نماند که این موضوع هنگام عروسی مگان با پرنس هری نیز اتفاق افتاد.

استفاده از لاک رنگی در خانواده‌ی سلطنتی ممنوع است

شاید تا به حال به این موضوع دقت کرده باشید که هر زمانی که ملکه الیزابت یا کیت میدلتون بیرون هستند، رنگ لاک ناخن آن‌ها در طیف رنگ‌های خنثی بوده است. جالب است که بدانید این افراد هنگامی که در جلسات اداری و رسمی هستند یا از لاک ناخن صورتی نامحسوس و ملایم و یا از لاک ناخن بی‌رنگ برای دست‌هایشان استفاده می‌کنند زیرا فقط اجازه‌ی استفاده از رنگ‌های خنثی برای لاک ناخن‌شان را دارند. اگر تا به حال به این موضوع توجه نداشته‌اید با دیدن عکس زیر می‌توانید به این موضوع پی ببرید. در این تصویر ملکه، لاکی از برند Essie را مورد استفاده قرار داده است.

هر کسی اجازه‌ی استفاده از تاج را ندارد!

تاج تنها در باشکو‌ترین و مجلل‌ترین مراسم‌های سلطنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد و به طور کلی باید گفت که اولین بار در هنگام عروسی آن را به سر می‌کنند. کیت میدلتون برای اولین بار در سال ۲۰۱۱ در مراسم عروسی خود با پرنس ویلیام از تاج ملکه الیزابت مدل Cartier Halo استفاده کرده بود. البته وی چندین بار هم در در مراسم‌های مختلف از تاج پرنسس دایانا استفاده کرد. جالب است که بدانید استفاده از تاج فقط برای خانم‌های متاهل این خاندان ممکن است و بانوان مجرد و همچنین بچه‌ها به هیچ‌وجه حق استفاده از تاج را ندارند.

ملکه از کیف دستی خود برای ارسال پیام‌های سری استفاده می‌کند

جالب است که بدانید ملکه الیزابت هیچ‌گاه بدون کیف دستی خود به جایی نمی‌رود زیرا برای ارسال پیام و سیگنال از آن استفاده می‌کند. برای مثال وی زمانی که می‌خواهد میز شام را ترک کند، به سادگی کیف دستی خود را بالای میز قرار می‌دهد و با این کار به دستیاران خود این پیغام را می‌رساند که مهمانی رو به اتمام است و بلافاصله وی قصد ترک کردن محل را دارد. همچنین وقتی وی در حین مکالمه است و کیف دستی خود را از یک دست به دست دیگرش می‌گیرد بدین معناست که خیلی محترمانه قصد دارد تا مکالمه‌ را هر چه سریع‌تر به اتمام برساند. اگر در حین مکالمه با ملکه باشید و ایشان مدام در حال جا به جایی کیف خود باشند، بسیار نگران کننده است!

ملکه همیشه از لباس‌های رنگ روشن استفاده می‌کند اما این هرگز به دلیل علاقه‌ی وی به رنگ‌های روشن نیست!

پیدا کردن عکسی که ملکه الیزابت در آن لباس رنگی نپوشیده باشد بسیار کار سختی است. جالب است بدانید این موضوع به این دلیل است که هنگام قرار گرفتن در محیط‌های عمومی قابل تشخیص باشد. گفته می‌شود که اگر ملکه الیزابت از رنگ‌های روشن و تک رنگ برای قرار گرفتن در مکان‌های عمومی استفاده نکند، مردم قادر به تشخیص ملکه نخواهند بود!

لباس سلطنتی
لباس سلطنتی

ملکه هموار کلاه به سر می‌کند!

معمولا در هر مراسم رسمی، ملکه الیزابت را به همراه کلاهی ست با رنگ لباس مونوکرومیک و روشن وی می‌بینید. جالب است بدانید این ترکیب کلاه با لباس، در واقع یک سنت بسیار قدیمی در این خاندان است که باید همیشه موهای سر خود را بپوشانند!  تا دهه‌ی ۱۹۵۰ به ندرت دیده می‌شد که بانوان بدون پوشاندن موهای سر خود در مکان‌های عمومی دیده شوند. اما این عقیده امروزه کاملا از بین رفته است و گذاشتن کلاه بیشتر در مراسم‌های رسمی صورت می‌گیرد!

شاهزاده جرج (George) تنها کسی است که در خانواده‌ی سلطنتی اجازه‌ی پوشیدن شلوارک دارد

جدای این حقیقت که این شاهزاده با پوشیدن این نوع شلوارک‌ها بسیار دوست‌داشتنی و خوشتیپ به نظر می‌رسد، دلیلی که همیشه با شلوارک از وی عکاسی کرده‌اند در واقع یک سنت قدیمی است که در خانواده‌ی سلطنتی بریتانیا همواره جریان داشته‌ است. پوشیدن شلوار مناسب پسرهای بزرگ‌تر و مردهای خانواده‌ی سلطنتی است این درحالی است که پسربچه‌ها تا سن ۸ سالگی می‌توانند از شلوارک استفاده کنند و از آن به بعد باید شلوار بپوشند.

در هنگام حضور ملکه الیزابت به هیچ وجه از کفش‌های عاج دار استفاده نکنید!

عکس زیر، در واقع نشان از کیت میدلتون در حال والیبال باز‌ی کردن با کفش‌های عاج دار می‌باشد که در سال ۲۰۱۳ در اینترنت پخش شده بود. اما نکته‌ی حائز اهمیت این است که ملکه خیلی از این نوع استایل خوشش نمی‌آید و تمام افراد خانواده‌ی سلطنتی این موضوع را می‌دانند. ممکن است این استایل را از کیت میدلتون بارها دیده باشید اما نکته‌ی حاز اهمیت در مورد این استایل، اینست که کیت هرگز نباید از این نوع کفش‌ها زمانی که ملکه حضور دارد، استفاده کند!

کیف‌های دستی در مواقعی که خانم‌های سلطنتی علاقه‌ای به دست دادن ندارند مورد استفاده قرار می‌گیرند.

جالب است که بدانید کیت میدلتون اکثر مواقع کیف دستی خود را با هر دو دستش می‌گیرد تا از دست دادن‌های اضافی پرهیز کند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *